Nowości

Solarium Sun – Kochamy słońce, chronimy włosy!

Dni stają się co raz dłuższe i cieplejsze. Już chyba większość z nas czuje zbliżające się lato, a wraz z nim nadchodzące wakacje. Wreszcie! Ten moment, kiedy na słowo „wakacje” zaczynamy czuć beztroskie, słoneczne, pełne relaksu dni…

Każdy wie, że latem należy chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale czy tak samo pamiętamy o naszych włosach? Muskane promieniami słońca, smagane wiatrem wystawione są na ciężką próbę. Kosmyki, o które odpowiednio nie zadbaliśmy stają się kruche, matowe i szorstkie. Czy wiesz jak cieszyć się latem, zapewniając swoim włosom zdrowie i blask?

Słońce vs włosy

Najbardziej podatne na działanie promieni UV są włosy blond, siwe i rozjaśniane. Ich naturalną tarczą ochronną jest melanina – barwnik, który znajduje się w warstwie korowej włosa. Im jest jej więcej, tym lepsza ochrona, dlatego ciemne są odporniejsze na ich działanie. Promienie słoneczne powodują odchylanie się łusek włosowych przez co mają łatwiejszy dostęp do kory włosa, która pod ich wpływem ulega niszczeniu. W efekcie doprowadza to do utraty sprężystości, przesuszenia, a następnie łamania się włosów.

osy vs słona woda

Po pływaniu w morzu włosy stają się suche, sztywne i ciężko się rozczesują, dlatego po każdej kąpieli morskiej warto dokładnie spłukać je pod prysznicem. Słona woda, w połączeniu ze słońcem działa jak soczewka i skupia na nich promienie ultrafioletowe. Promienie słoneczne doprowadzają do powstawania rodników, które przecinają włókna keratynowe, osłabiając je. Negatywnie wpływają także na zawartą we włosach melaninę, doprowadzając do rozjaśniania i uwrażliwienia pasm.

Prawidłowa ochrona przed słońcem

Latem powinniśmy pamiętać żeby dbać o swoje włosy, tak samo jak o skórę. Konieczne są więc kosmetyki zapewniające ochronę przed słońcem. Będąc poza domem bardzo ważne jest aby produkty były szybkie w użyciu, ponieważ nie mamy czasu na specjalne zabiegi. Przed każdym wyjściem powinniśmy stosować preparaty ochronne, które otulą włos i ochronią go przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem słonecznym, solą i chlorem, intensywnie zapobiegając przesuszeniu, puszeniu się włosów i blaknięciu koloru. W tym wypadku idealnie sprawdzi się Nabłyszczający Olejek Ochronny w spreju Solarium Sun, Alfaparf Milano. Kosmetyk jest kombinacją trzech olejków:

  • BAOBAB o działaniu przeciwutleniającym, który zapobiega zniszczeniom spowodowanym słońcem;
  • ARGAN, który intensywnie odżywia i nawilża;
  • JOJOBA o właściwościach dyscyplinujących i zmiękczających.

Olejek mieści się w poręcznej buteleczce o pojemności 120 ml. Nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu możemy go mieć zawsze przy sobie i stosować według potrzeb, także po ekspozycji na słońce. Posiada ułatwiającą rozprowadzanie na włosach pompkę i jest bardzo wydajny.

Pielęgnacja włosów po

Po dniu spędzonym na słońcu i powrocie do domu umyjmy włosy delikatnym szamponem, np. z serii Solarium Sun o działaniu odżywiająco – wygładzającym, który usunie pozostałości soli lub chloru, nada im miękkości i przywróci ich naturalne piękno. Na tak przygotowane włosy warto nałożyć maskę z tej samej serii, która wzbogaci włókno po ekspozycji słonecznej i kontakcie z solą morską. Wzmocni włosy przywracając im zdrowy wygląd i promienny blask.

Pamiętaj, że stosowanie kosmetyków przeznaczonych do ochrony włosów przed słońcem zapobiegnie ich nadmiernemu wysuszaniu i łamaniu, a także przedłuży trwałość koloru włosów farbowanych. Preparaty tego typu zawierają dużą dawkę składników nawilżających i odżywczych, dzięki czemu włosy szybciej odzyskują blask i sprężystość.

Możesz również polubić…