Kosmetyka

Wiśniowa Pani Zima – kosmetyki

Wiśniowa Pani Zima

Kosmetyki do makijażu – twarzy

Podkład

Konsystencja– wybieraj podkłady płynne lub kompakty, które umożliwiają zatuszowanie wszelkich defektów skóry. Lekkie, transparentne fluidy są odpowiednie dla innych typów kolorystycznych, w Twoim wypadku powodują efekt niedopracowanego makijażu.

Współczynnik krycia– używaj podkładów kryjących, które pomagają wygładzić fakturę skóry i dokładnie wyrównać koloryt. Twoja skóra powinna być alabastrowa.

Kolorystyka– kolorystyka podkładów dzieli się na dwie główne grupy: ciepłą, która zawiera wyraźną domieszkę żółtego pigmentu oraz Chłodną, która zawiera wyraźną domieszkę różowego pigmentu. Twój podkład powinien mieć chłodną tonację kolorystyczną i zawierać domieszkę beżowego pigmentu. Wybieraj odcienie  średnie i ciemne, które podkreślają  śniadą karnację. Podkład jaśniejszy od tonacji skóry może nadawać twarzy wygląd woskowy.

Puder

Konsystencja – do wykończenia makijażu powinnaś stosować puder sypki, który ma dobre właściwości matujące i lepiej utrwala makijaż. Do aplikacji pudru używaj puszka, dzięki któremu dokładnie zmatowisz twarz, nadmiar kosmetyku usuwaj przy pomocy pędzla. Twój typ kolorystyczny wyjątkowo korzystnie prezentuje się w makijażu matowym, nawet naturalny, satynowy połysk jest w tym przypadku nieefektowny.

Współczynnik krycia– dla Twojego typu kolorystycznego polecane są zarówno pudry transparentne (przeźroczyste) i translucentne (półprzeźroczyste) jak i kryjące. Ważne jest to aby odcień pudru nie był ciemniejszy od kolorystyki podkładu.

Kolorystyka – Twój puder musi posiadać chłodną szarawą tonację, możesz również stosować pudry matujące, nie posiadające pigmentów kolorowych (białe). Zastosowanie pudrów  żółtawych powoduje powstanie efektu ziemistej, szarej twarzy.

Rozświetlacz

Bardzo popularne ostatnio efekty optyczne są korzystne dla Twojego typu kolorystycznego, ale pod warunkiem,  że będą stosowane punktowo na wybrane partie ciała, na przykład: dekolt, ramiona skronie i policzki. Pamiętaj o tym, aby drobinki zawarte w kosmetykach miały odcień srebrzysty nigdy złoty.

Róż

Twoją karnację efektownie podkreślają odcienie chłodnych róży wpadających w fiolety: cyklamen, fuksja, wiśnia, a także chłodne czerwienie. Zamiast różu możesz zastosować puder w kulkach dla chłodnej karnacji. Nie stosuj odcieni brązów i beży. Ważne jest to abyś wybierała róże matowe, unikaj błyszczących odcieni, które z uwagi na swój połysk są mało wyraziste.

Kosmetyki do makijażu oczu

Kredki do oczu

Oko obrysowane kredką lub eyelinerem w Twoim wypadku prezentuje się bardzo korzystnie. Najlepszym kolorem kredki jest oczywiście czysta czerń. Równie dobre są kredki w mocnych barwach granatu, ciemnej, grafitowej szarości, nasyconej zieleni. Bardzo ładnie zaprezentuje się biała kredka, którą możesz stosować na wewnętrznej stronie powieki dolnej. Unikaj jasnych odcieni beżu, zieleni i szarości.

Cienie do oczu

Wybieraj odcienie jasne i ciemne w kolorach czystych i intensywnych. W przypadku Twojego typu kolorystycznego najefektowniej zaprezentują się cienie matowe i półmatowe. Perły możesz stosować jedynie w przypadku cieni rozświetlających.

Cienie bazowe: jasny błękit, jasna szarość, blady róż, blady fiolet (bez), porcelanowy, cielisty beż, różany beż

Cienie konturujące: brąz kakaowy, brąz wiśniowy, szaro-fioletowy, grafitowy, błękit kobaltowy, granat, chłodna zieleń, zieleń stalowa, ciemna purpura

Akcent: błękit szafirowy, kolor liliowy, srebro, fuksja, cyklamen, wiśnia

Tusz do rzęs

Zarówno do makijażu dziennego jak i wieczorowego możesz stosować czarne tusze. Eksperymentuj również z kolorowymi, ale w odcieniach: turkusa, granatu i ciemnej zieleni. Po zastosowaniu kolorowej maskary nie zapominaj o tym, aby zaakcentować końcówki rzęs tuszem czarnym. W ten sposób Twoje oczy nie stracą na wyrazistości.

Brwi

Twoja twarz będzie się prezentować najkorzystniej w dość cienkich brwiach, o regularnej linii. Z uwagi na intensywny makijaż i ciemny kolor włosów brwi powinny być dość ciemne. Możesz je podkreślać twardą kredką bądź cieniem w kolorze szarego brązu. Brwi powinny być przyciemnione stosownie do wykonanego makijażu. Zbyt jasne brwi optycznie pomniejszą oko, zaburzą równowagę makijażu, który w efekcie może wydawać się nieestetyczny.

Kosmetyki do makijażu  ust

Konturówki

Twój makijaż powinien być dość dobrze zdefiniowany, dlatego w Twojej kosmetyczce  nie może zabraknąć konturówek. Powinnaś je stosować zarówno w przypadku makijaży dziennych jak i intensywniejszych makijaży wieczorowych. Zawsze stosuj konturówki w kolorze  identycznym co pomadka. Nigdy nie używaj konturówek ciemniejszych od pomadki, nawet jeżeli różnica dotyczy jednego tonu. Jeżeli chcesz, aby Twój makijaż był trwalszy i bardziej precyzyjny możesz pokryć konturówką całe usta, zastępując w ten sposób pomadkę.

Pomadki

Konsystencja i krycie:

W Twoim przypadku najefektowniej zaprezentują się tradycyjne pomadki nawilżające o wysokim współczynniku krycia. Pomadki transparentne i błyszczyki są zbyt mało wyraziste, ale możesz je stosowaćna nałożoną wcześniej pomadkę, aby wzmocnić połysk. Unikaj kosmetyków z zawartością perły, nie są dla Ciebie odpowiednie, zastąp je pomadkami z połyskiem winylowym (efekt mokrych ust).

Kolorystyka:

W Twoim przypadku najefektowniej zaprezentują się pomadki w intensywnych odcieniach czerwieni, róży i fioletów. Zawsze muszą to być odcienie chłodne z niebieskawym pigmentem: czerwień wiśniowa, czerwone wino, ostry róż i fuksja, kolor wiśniowy, średnie i ciemne odcienie fioletów.

Tekst powstał przy współpracy z wizażystką Magdaleną Słowińską, która robi profesjonalną analizę kolorystyczna przy pomocy programu Salon Prestige.

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. Basia says:

    Choć do Penelope mi daleko…Wreszcie wiem jaką zimą jestem!!! I że w ogóle zimą, bo z nami czarnulkami bywa różnie-:) Dzięki-:)

Możliwość komentowania została wyłączona.