Przede wszystkim wypadanie włosów jest częścią ich naturalnego cyklu. Utrata około 100 włosów dziennie jest całkiem normalna. Włosy przechodzą przez okresy wzrostu, które trwają około pięciu do siedmiu lat, przez chwilę zatrzymują się, aż wreszcie wypadają. Ale czasami sytuacja staje na głowie i z przerażeniem obserwujemy jak nasze pasma zmniejszają się gwałtownie. Podpowiadamy, jak reagować (zamiast panikować).

Wiele z nas doświadcza czasowej utraty włosów: z powodu stresu, braku składników odżywczych (takich jak witaminy B, D i cynk) czy zmian hormonalnych, takich jak ciąża, zmiany pigułki antykoncepcyjnej czy okres menopauzy. Takie sytuacje są całkowicie odwracalne. Łysienie telogenowe oznacza po prostu, że część włosów przestała rosnąć i wypadła w tym samym czasie. A ponieważ włosy potrzebują dużo energii, aby rosnąć, a nie są one głównym priorytetem dla organizmu – w okresach stresu fizycznego czy emocjonalnego możesz właśnie tego doświadczać. W grę może jednak wchodzić także genetyka – dlatego najlepsza rada w kwestii wypadających włosów – pozwól specjaliście ustalić przyczynę. Tylko wówczas twoje działania będą skuteczne. A my podajemy kilka rad, które warto wprowadzić w życie w każdym z przypadków.

Dieta dla fryzury

Zadbaj o kilka składników i postaraj się mieć je na talerzu codziennie. Szpinak pełen żelaza, pomoże stymulować wzrost nowych włosów. Bogate w witaminę C pomarańcze, pomidory i papryka, pomagają wytwarzać kolagen, który bardzo smakuje mieszkom włosowym i skórze głowy. Nasiona takie jak len lub chia są źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które przyspieszają wzrost włosów.

Miłosierna stylizacja

Jeśli czujemy, że włosy są osłabione i wypada ich więcej niż zazwyczaj – wrzucamy na luz. Ten w głowie, bo stres to jeden z najgorszych wrogów pięknej fryzura, ale także ten na głowie. Zapominamy na jakiś czas o ciasnych kokach, kucykach, warkoczach, odkładamy na później stylizację na gorąco a w zamian za to inwestujemy w szczotkę, która delikatnie będzie rozczesywać włosy, bez ich łamania i wyrywania.

Marzenia senne

Udowodniono naukowo, że hormon, który pomaga regulować cykl snu – melatonina, wspomaga również wzrost włosów. Wystarczająca ilość odpoczynku jest niezbędna do wzrostu włosów, ale może również pomóc w zapobieganiu nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów. Kiedy jesteś zmęczona wzrasta poziom stresu, a to powoduje zwiększenie produkcji sebum.

Idealne uzupełnienie

Suplementacja w XXI wieku to właściwie norma. Warto jednak sięgać wyłącznie po produkty, które mają naukowo potwierdzone efekty. Medilâge to pierwsza marka w Europie, która w preparacie cheveux femme stosuje innowacyjną technologię ComboCap®, która pozwala na dostarczenie w formie jednej kapsułki substancji aktywnych w różnych formach galenowych. Medilâge cheveux femme zawiera AnaGain™ Nu, czyli ekstrakt z pędów grochu zwyczajnego uprawianego w pobliżu Jeziora Bodeńskiego i Keranat™, czyli ekstrakt z nasion prosa, które przyczyniają się do redukcji wypadania włosów oraz krzemionkę z pędów bambusa – składnik budulcowy naturalnie występujący w tkance łącznej.

SPRAWDŹ: Medilâge cheveux femme 430 zł/ 30 kapsułek

Manewry nocne

Nałożenie specjalnej, przeznaczonej do stosowania w nocy, maski lub serum przed pójściem spać sprawi, że kosmyki dostaną ekstra porcję składników odżywczych i nawilżenia. Dzięki temu od rana będą silniejsze i ładniejsze.

Medilâge cheveux femme

Cena: 430 zł/ 30 kapsułek

Postać suplementu: kapsułka dwukolorowa(biało-żółta) typu Combo Cap

Dawkowanie: 1 kapsułka dziennie.

Dostępność: Apteki stacjonarne i internetowe.