Nowości

Zadbaj o kondycję swoich stóp

Stopy są jedną z najbardziej eksploatowanych części ciała każdego człowieka, bez względu na to, jak bardzo aktywny tryb życia się preferuje. Warto zadbać o to, aby pozostawały one w możliwie jak najlepszej kondycji – niezależnie od tego, czy jesteśmy amatorami aktywnego trybu życia, uprawiamy sport wyczynowo, czy też ograniczamy aktywność fizyczną do niezbędnego minimum. Wszyscy musimy używać ich każdego dnia!

Zdrowe i zadbane stopy zapewniają komfort (zarówno fizyczny, jak i psychiczny) przy każdym wykonanym kroku, choć na co dzień nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Warto zatem świadomie dbać o ich dobrą kondycję. Najlepszym na to sposobem są solanki do stóp przygotowywane z wykorzystaniem bocheńskiej soli leczniczej.

Czego potrzebujemy?

W pierwszej kolejności potrzebna jest oczywiście bocheńska sól lecznicza, która jako jedyna w Polsce ma udowodnione i certyfikowane działanie lecznicze. Z jej dostępnością nie ma najmniejszych problemów, można nabyć ją w aptekach w całej Polsce. Jej jedynym dystrybutorem jest firma Salco, która w małopolskiej Łapczycy, niewielkiej miejscowości  położonej nieopodal Bochni, od trzydziestu lat wydobywa leczniczą solankę, produkując z niej następnie sól.

W jaki sposób przygotować solankę, która będzie miała realne działanie lecznicze? Nie potrzeba do tego wanny, wystarczy jedynie niewielka miska. Dla efektywności terapii można zastosować roztwór o nieco wyższym stężeniu soli niż w przypadku kąpieli, tj. nawet do 3% (to mniej więcej 150 g, a więc 6 łyżek stołowych, na 5 litrów wody).

Co to daje?

Tak przygotowany roztwór bocheńskiej soli leczniczej normalizuje pracę gruczołów łojowych, redukuje swędzenie oraz dolegliwości związane z nadmierną potliwością. Łagodzi zmiany chorobowe i zmęczeniowe skóry i paznokci.

Dlaczego do pielęgnacji i terapii stóp warto wybrać właśnie bocheńską sól leczniczą? Ponieważ jest ona źródłem wyjątkowego, niespotykanego w innych produktach, kompleksu mineralnych składników odżywczych, w skład których wchodzą między innymi jony sodu, chloru, wapnia, magnezu, potasu, jodu i bromu.

Przygotowana solanka rozluźni napięcia mięśni i ścięgien, wywołane całodzienną aktywnością. Oddziałuje również regenerująco na skórę, posiada właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i dezynfekujące. Przyspiesza gojenie ran oraz stanów zapalnych skóry. Idealnie sprawdza się w codziennej terapii zmęczonych stóp.

Dodatkowe właściwości olejków eterycznych

Producent przygotował także produkty, w których bocheńska sól została wzbogacona o naturalne olejki eteryczne, które dodatkowo wzmacniają prozdrowotne oddziaływanie roztworu soli.

Do stóp szczególnie polecana jest bocheńska sól z olejkami drzewa herbacianego, eukaliptusowym, rozmarynowym, sosnowym lub cytrynowym. Kobiety chętnie sięgają również po tego typu produkty wzbogacane o olejki drzewa różanego i lawendy.

Bez względu jednak na to, który wariant wybierzemy, podstawą zawsze powinna być bocheńska sól lecznicza, która jako jedyna cechuje się opisanymi wcześniej właściwościami leczniczymi.

To warto wiedzieć

  • Kąpiel w roztworze bocheńskiej soli leczniczej zapewnia kompleksową, skuteczną i naturalną opiekę dla naszych stóp.
  • Najlepiej stosować ją na koniec dnia. Jeśli stopy są zabrudzone, przed zabiegiem należy umyć je pod bieżąca wodą.
  • Na terapię trzeba poświęcić około 15-20 min.
  • Po zabiegu delikatnie osuszyć stopy ręcznikiem, nie spłukiwać.
  • Kąpiele stóp i dłoni w roztworze bocheńskiej soli leczniczej są bardzo popularne w gabinetach kosmetycznych. Ułatwiają usuwanie skórek, zrogowaciałego naskórka, a także innych defektów, jak popękana skóra na piętach, odciski oraz modzele.

Możesz również polubić…