Mężczyźni,Nowości

Artykuł eksperta NIVEA: pielęgnacja skóry w męskim wydaniu

Oto kilka porad Eksperta NIVEA specjalnie dla mężczyzn!

Wiosenne przesilenie to okres dużych zmian w organizmie. Potrzebujemy więcej snu, mamy mniej energii, ale przede wszystkim  musimy dać sobie czas na przystosowanie do „nowych warunków”. Tak jak cały organizm, tak i skóra potrzebuje więcej powietrza, ciepła i słońca. Jak zatem obecnie powinny wyglądać dobre nawyki w męskiej pielęgnacji?

Co z tym zarostem?

Wizerunek części z panów zmienia się na naszych oczach. Dłuższy zarost i włosy staną się zapewne jednym z symboli tych czasów. Dla skóry to lekki plus! Odpoczynek od codziennego golenia twarzy to chwila oddechu, bo przecież jest to dla niej rodzaj stresu. Ale uwaga, bo pojawienie się nowego, kilkudniowego zarostu to też duża zmiana. Inna staje się powierzchnia skóry, nie „ścieramy” z ostrzem maszynki płaszcza wodnolipidowego i naturalnej flory bakteryjnej. Na skórze wraz z zarostem pojawia się nagle więcej… wszystkiego. Dlatego, jeśli dotychczas po codziennym goleniu używałeś balsamu po goleniu Sensitive, to teraz warto sięgnąć po Balsam do skóry i krótkiej brody z tej samej linii. Osiągniesz wyjątkowe ukojenie, miękkość skóry, a dodatkowo produkt ten doskonale zadba o pH i środowisko skóry z krótkimi włosami.

Dłuższe włosy? Wybierz dobry szampon!

Praca on-line i pozbawienie  kontaktów międzyludzkich, ale przede wszystkim brak dostępu do fryzjerów, powodują znaczną różnicę w wyglądzie włosów panów. Nie każdy chce być tak odważny i uruchamia maszynkę elektryczną lub oddaje się w amatorskie ręce domowników. Dłuższe włosy mogą w bardziej widoczny sposób sygnalizować ich przetłuszczanie się, dlatego może zachodzić pokusa, aby myć je częściej. Unikaj tego i staraj się myć głowę w takim rytmie jak dotychczas. Uważaj także na zmiany szamponów lub używanie tych przypadkowych. Skóra głowy jest wyjątkowo wrażliwa na zmiany pH i bardzo szybko może pojawić się świąd i łupież. Dlatego warto sięgać po takie szampony, które oferują stabilizację naturalnego pH, np. Men Active Clean.

Jako dermatolog często proszę moich pacjentów, żeby uważali, by w czasie kąpieli szampon nie dostawał się na twarz. Jest to zbyt silny kosmetyk do mycia delikatnej skóry twarzy. Wyjątek stanowią produkty 2w1 lub 3w1, których formuła jest tak zneutralizowana, by nie doszło do podrażnień tej delikatnej strefy. Doskonałym rozwiązaniem jest także specjalny szampon Men 2w1 Włosy + Broda, który nie tylko świetnie pielęgnuje włosy na głowie i zaroście, ale jednocześnie jest doskonale tolerowany przez skórę twarzy.

Więcej włosów na głowie, ale mniej na ciele…?

Natura człowieka jest przewrotna. Coraz więcej panów decyduje się na brody i dłuższe włosy, jednocześnie goląc owłosienie na klatce piersiowej. Zwłaszcza teraz, bez dostępu do profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, może pojawić się kolejny problem, czyli silne podrażnienie skóry i zapalenie mieszków włosowych. Delikatna skóra dekoltu, pod pachami czy na plecach absolutnie nie jest przystosowana do golenia, jak przyznają się często moi pacjenci, „na sucho”. Prędzej czy później skóra pokaże jak bardzo nie jest na to gotowa. Dlatego jeśli chcecie golić się samodzielnie, to obowiązkowo sięgnijcie po profesjonalny produkt np. Men Łagodzący żel do golenia SENSITIVE. Zawarty w nim wyciąg z rumianku i hammamelisu nie powoduje uczucia pieczenia, a technologia Ultra Glide chroni wrażliwą skórę twarzy przed podrażnieniami.

POLECANE PRODUKTY

BALSAM DO SKÓRY I KRÓTKIEJ BRODY SENSITIVE

Teraz możesz dbać zarówno o skórę, jak i zarost! Natychmiastowa ulga od 5 oznak podrażnionej goleniem skóry i komfortu związanego z 3-dniowym zarostem. Szybko się wchłania, posiada lekką i nieklejącą się formułę. Pieczenie, zaczerwienienie, wysuszenie, napięcie skóry, swędzenie – znikają!

36,99 zł / 125 ml REKOMENDOWANA CENA DETALICZNA

MEN SZAMPON ACTIVE CLEAN

Szampon Nivea MEN Active Clean z węglem aktywnym oraz Active-Power-System pielęgnuje i dokładnie oczyszcza włosy zapewniając uczucie odświeżenia. Dzięki temu włosy są dokładnie oczyszczone z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, substancji oleistych i produktów do stylizacji. Jest odpowiedni do codziennego stosowania. Tolerancja dla skóry potwierdzona dermatologicznie.

10,49 zł / 200 ml REKOMENDOWANA CENA DETALICZNA

MEN SZAMPON 2W1 WŁOSY+BRODA

Szampon Nivea MEN Active Clean z węglem aktywnym oraz Active-Power-System pielęgnuje i dokładnie oczyszcza  włosy zapewniając uczucie odświeżenia. Dzięki temu włosy są dokładnie oczyszczone z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, substancji oleistych i produktów do stylizacji. Jest odpowiedni do codziennego stosowania. Tolerancja dla skóry potwierdzona dermatologicznie.

13,99 zł / 400 ml REKOMENDOWANA CENA DETALICZNA

MEN ŁAGODZĄCY ŻEL DO GOLENIA SENSITIVE

NIVEA Men Łagodzący żel do golenia Sensitive, dzięki technologii Ultra Glide chroni wrażliwą skórę twarzy przed podrażnieniami. Jego ulepszona, delikatna formuła z wyciągiem z rumianku i hammamelisu nie powoduje uczucia pieczenia. Pianka zmiękcza zarost i zapewnia komfortowe i dokładne golenie wrażliwej skóry twarzy, która staje się gładka w dotyku i wygląda na zdrową i zadbaną. Produkt nie zawiera alkoholu etylowego i ma neutralny zapach.

15,99 zł / 200 ml REKOMENDOWANA CENA DETALICZNA

Możesz również polubić…