Kosmetyka

Orzechowa wiosna

Orzechowa wiosnaWynik analizy:
Orzechowa wiosna
Typ: średni, ciepły, kontrastowy

Cera:
Gama temperaturowa: ciepła
Kolor: naturalny brąz

Włosy:
Gama temperaturowa: chłodna
Kolor: jasny platynowy blond

Oczy:
Gama temperaturowa: chłodna
Kolor: gołębi błęki

Średni– Twoje naturalne kolory posiadają średni walor, tzn. są nasycone, ale niezbyt ciemne.
Ciepły– w Twojej naturalnej gamie kolorystycznej przeważają kolory ciepłe zawierające żółty pigment.
Kontrastowy– jest to określenie, które mówi o wartości osobistego kolorytu i oznacza, że Twoje naturalne barwy (oczy, włosy, skóra) charakteryzują się zróżnicowanym nasyceniem, dzięki czemu tworzą kontrasty kolorystyczne, oparte na zestawieniu jasnych i średnich lub ciemnych odcieni.

Nie wszystkie odcienie w Twojej naturalnej kolorystyce (skóra, oczy, włosy) należą do jednej gamy temperaturowej. Aby stworzyć idealną harmonię, powinnaś delikatnie ocieplić kolor włosów zastępując odcień popielaty tonacją złocistą, słomkową. Z uwagi na śniadą karnację delikatnie przyciemnij kolor włosów, zrezygnuj z blondu na rzecz jasnego, orzechowego brązu. Twój wizerunek będzie bardziej naturalny.

Twoja paleta kolorystyczna
Paleta kolorów współgrająca z Twoim typem kolorystycznym

Odpowiednie odcienie w Twojej palecie kolorystycznej
Każda barwa ma odcienie chłodne i ciepłe.
chłodne to takie kolory, w których dostrzegamy dominantę pigmentów niebieskich,
ciepłe to kolory, w których optyczną przewagę mają pigmenty żółte.
Dobierając indywidualne odcienie garderoby i kosmetyków sięgaj wyłącznie po ciepłe odcienie kolorów.
Uwaga: Czasami możesz mieć problem z oceną temperatury danej barwy. Postaraj się wówczas porównać ją z innymi odcieniami tego samego koloru. Określenie gamy temperaturowej okaże się wówczas dużo prostsze, spośród kilku odcieni bez problemu wybierzesz te, które są ciepłe.

Odpowiedni walor barw w Twojej palecie kolorystycznej
Każdy kolor może mieć różne stopnie jasności począwszy od najjaśniejszego do najciemniejszego odcienia. Twoje naturalne barwy (oczy, włosy, skóra) należą do kolorów średnich i dlatego ich walor przenosi się na stopień jasności barw w twoim ubiorze oraz makijażu. Najodpowiedniejsze dla siebie kolory odnajdziesz wśród barw średnio nasyconych i średnio-ciemnych. Możesz stosować również odcienie pastelowe, ale tylko w zestawieniach z kolorami ciemniejszymi. Unikaj odcieni bardzo ciemnych – są dla Ciebie optycznie zbyt „ciężkie”.

Odpowiednie nasycenie barw w Twojej palecie kolorystycznej
Twoje kontrasty i nasycenie barw w ubiorze i makijażu wynika z kontrastów utworzonych przez barwy Twoich włosów, oczu i skóry. Kolory ostre, jaskrawe z grupy ciepłych są dla Ciebie odpowiednie. Unikaj stosowania wyłącznie pastelowych lub wyłącznie ciemnych kolorów. Staraj się zestawiać jasne kolory ze średnimi i ciemniejszymi.

Odpowiednia czystość barw (chromatyczność) w Twojej palecie kolorystycznej
Twoje barwy powinny być wysoko chromatyczne tzn. czyste, klarowne, bez domieszki szarości. Unikaj kolorów przybrudzonych, złamanych, ponieważ zgaszą Twoją naturalną kolorystykę, podkreślą zmęczenie, dodadzą lat.

Kolory z Twojej palety są: ciepłe, średnie, intensywne, czyste. 

Omówienie palety kolorystycznej

Biele i czernie:
Najładniejszą bielą dla Twojego typu kolorystycznego jest kremowy odcień kości słoniowej lub biel śmietanowa. Czysta biel będzie Cię postarzać i sprawi, że cera nabierze szarego odcienia. Unikaj również czystej czerni, która przytłumi jasną, naturalną kolorystykę.

Brązy i beże:
Jest to bardzo uniwersalna grupa kolorów. W przypadku Twojego typu najkorzystniej prezentują się beże jasne o złotawo-żółtym odcieniu, w kolorze wielbłądziej wełny lub kawy z mlekiem. Najefektowniej wyglądające brązy to odcienie pomiędzy kolorem miodu a barwą mlecznej czekolady i orzecha. Odpowiednie będą również jasne tonacje złotego brązu.

Kolory metaliczne:
Twoją urodę najkorzystniej podkreślą odcienie czystego złota: od barwy słomki po żywą żółcień. Unikaj odcieni srebra, zarówno w ubiorze jak i w biżuterii.

Czerwienie:
Najodpowiedniejsze w przypadku Twojego typu kolorystycznego są ciepłe tonacje czerwieni oranżowej i czerwieni pomidorowej. Unikaj zimnych, niebieskawych odcieni tej barwy, na przykład koloru czerwonego wina czy miąższu arbuza.

Pomarańcze:
Z kolorów pomarańczowych wybieraj odcienie pastelowe o barwie brzoskwini, moreli i jasnego łososia. Nie stosuj intensywnych, fosforyzujących tonacji jaskrawego oranżu, ponieważ są zbyt ostre i nieodpowiednie dla Ciebie.

Błękity:
Twoja gama błękitów obejmuje barwy ciepłe, m.in.: morski błękit, turkus, jasny lub średni granat. Unikaj chłodnych odcieni niebieskiego (błękit nieba, błękit kobaltowy) i poszarzałych tonacji tego koloru (błękit dymny, kolor gołębi, błękit stalowy).

Zielenie:
Twój typ kolorystyczny doskonale prezentuje się w ciepłych, jasnych zieleniach ze złotawym odcieniem: zieleń lipowa, zieleń jabłkowa, zieleń wiosennej trawy. W ciemnych, chłodnych, niebieskawych zieleniach będziesz wyglądała blado i smutno. Odcienie zgaszone: oliwkowy, khaki, są wprawdzie odpowiednie dla typów ciepłych, ale dla ciebie są zbyt szarawe i przytłumione.

Róże i fiolety:
Twoja gama róży i fioletów to odcienie: lawendowe, fiołkowe, ciepły koralowy różowy. Chłodne landrynkowe róże, odcienie fuksji i liliowe fiolety nie należą do twojej gamy kolorystycznej.

Żółcie:
Bez obawy możesz sięgać po ciemne, głębokie odcienie tej barwy, na przykład: słomkowa żółć, słoneczny żółty, żółto-czerwony. Odpowiednie będą również tonacje zbliżone do barwy pomarańczowej. Unikaj jasnych, zimnych odcieni tego koloru, na przykład żółci cytrynowej.

 

Tekst powstał przy współpracy z wizażystką Magdaleną Słowińską, która robi profesjonalną analizę kolorystyczna przy pomocy programu Salon Prestige.

Możesz również polubić…