Nowości

Prasowanie bez tajemnic – wszystko co powinieneś wiedzieć, aby prasować skutecznie, wygodnie i przyjemnie.

Prasowanie to jeden z najmniej lubianych przez nas obowiązków domowych. Jeśli tylko możemy zawsze odkładamy to na później. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ, to praca żmudna, nudna i mało efektywna. Prasowanie może jednak stać się przyjemnością, wystarczy kilka prostych trików.

 

  1. Odpowiedni sprzęt

Do prasowania jak i każdej innej czynności w życiu należy podejść strategicznie. Najpierw powinniśmy zadbać o dobry sprzęt. Po pierwsze żelazko. Inwestycja w porządne urządzenie z termostatem na pewno się opłaci. Powinno mieć jak największą moc (2300W) ze stopą wykonaną z gładkiego, nie przywierającego do tkanin materiału odpornego na zarysowania. Po drugie deska do prasowania. Nie kierujmy się tylko ceną. Powinna być nie tylko lekka, ale i stabilna. Deska do prasowania Air Board XL Ergo marki Leifheit zapewni luksus w każdym szczególe. Ma bardzo dużą powierzchnię prasowania, pokrowiec dający efekt prasowania z dwóch stron i stabilny stelaż, który zapewnia dużo miejsca na nogi, także w pozycji siedzącej. Blat deski został wykonany z super lekkiego specjalnego tworzywa sztucznego i mimo bardzo dużej powierzchni do prasowania o wymiarach 140 x 38 cm deska ta jest lżejsza niż tradycyjne modele z siatki stalowej. Specjalny pokrowiec z technologią Thermo Reflect odbija parę i ciepło żelazka, dzięki czemu prasujesz jednocześnie z dwóch stron – od góry i od dołu. Ten trik pozwoli Ci zaoszczędzić do jednej trzeciej czasu, a ubrania będą wyraźnie gładsze! Kształt Air Board XL  Ergo ułatwia prasowanie koszul i bluzek, co zwiększa wygodę pracy. Blat deski opiera się na wytrzymałym, bardzo stabilnym, ergonomicznym stelażu o grubości 35 mm z okrągłej rury, a dodatkowo jej wysokość można regulować do wzrostu. Deska posiada mobilną podstawkę na żelazko, którą można ustawić w optymalnej pozycji, zarówno dla osób prawo jak i leworęcznych.

Prasujesz na stojąco? W ten sposób tylko nie potrzebnie obciążasz kręgosłup, a przez to prasowanie kojarzy Ci się tylko z ciężką pracą. Kup wysoki i wygodny stołek do prasowania. Krzesełko wielofunkcyjne Niveau marki Leifheit, można dostosować do każdego wzrostu i wykorzystać podczas wykonywania różnych prac: jako praktyczne krzesełko lub wszechstronne oparcie podczas stania. Ma 13 poziomów wysokości od 45 do 85 cm, a stabilne metalowe rury utrzymują obciążenie do 100 kg. Miękko wyściełane siedzenie sprawia, że nawet długotrwała pozycja siedząca jest przyjemna. Po użyciu można je złożyć na płasko, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca.

  1. Ulubione miejsce

Nie biegaj z deską do prasowania po całym domu. Znajdź miejsce, w którym będziesz mieć odpowiednią ilość światła. Włącz muzykę lub ulubiony program i do dzieła. Pracę z pewnością ułatwi Ci wstępna segregacja ubrań. Odłóż i poskładaj te rzeczy, które nie wymagają prasowania. Nie prasuj ręczników frote, dzianin ani bielizny trykotowej czy firanek!

Następnie zabierz się do sortowania ubrań wg. temperatury prasowania – to ułatwi Ci zadanie, gdyż nie będziesz musiała ciągle zmieniać ustawień żelazka. Zacznij od prasowania rzeczy, które wymagają najniższej temperatury, a na koniec uprasuj te z najwyższą. Jeśli masz wątpliwości co do ustawienia odpowiedniej, sprawdź na metce. Zawsze jest tam instrukcja. Pamiętaj, że stylon, nylon, dederon wymaga temperatury 60 – 90 stopni Celsjusza, wiskoza 90 – 120, jedwab naturalny i sztuczny 90 – 120, wełna 120 – 150, a bawełna 150 – 180, len zaś 180 – 220. Pracę ułatwi też nakładka na żelazko marki Leifheit. Umożliwia ona delikatne prasowanie tkanin takich jak np. jedwab, gumowe nadruki, a nawet tkaniny garniturowe, które dzięki niej nie będą się świecić. Nakładka ochronna jest przeznaczona do modeli żelazek w stacjach parowych AirActive L Express, AirActive L Steamer, Fashion Steamer Express i Fashion Steamer.

  1. Prasowanie to sztuka, przez duże s

Zdaniem wielu pań domu najtrudniej prasuje się koszule. Zawsze przed przystąpieniem do prasowania zwilż je lekko wodą. Dzięki temu materiał łatwiej będzie się prasował. Pamiętaj, aby prasowanie zaczynać od kołnierzyka. Najpierw z lewej strony, a później z prawej. Następnie prasuj karczek i rękawy. Pracę tę ułatwi Ci np. rękawnik marki Leifheit, który umożliwia idealne wyprasowanie rękawów koszul lub bluzek. Wystarczy naciągnąć rękaw na rękawnik i wyprasować wzdłuż, wówczas nie będziesz mieć żadnych zagnieceń. Na samym końcu uprasuj przód i tył koszuli. Zacznij od tyłu, a następnie zabierz się za prawą i lewą część przodu. Po uprasowaniu powieś od razu koszule na wieszaku.

Prasowanie spodni jest najprostsze. Czy, aby na pewno? Zacznij od paska, następnie zabierz się za kieszenie. Rób to dokładnie w tej kolejności. Inaczej, wszystko będzie pogniecione, a Twoja praca pójdzie na marne. Jeśli masz eleganckie spodnie i chcesz je wyprasować w kant, najlepiej użyj do tego rękawicy marki Leifheit, która przyśpieszy prasowanie. To idealna pomoc do szybkiego przeprasowania. Rękawica jest wykonana w 100% z bawełny i ma metalizowaną, odporną na ciepło powłokę. Wystarczy założyć ją na rękę i wsunąć pod miejsce, które chcesz wyprasować.

Jeśli zastosujesz się do naszych rad prasowanie już nigdy nie będzie dla Ciebie trudne, a może wręcz polubisz ten obowiązek domowy?

www.leifheitsklep.pl

 

 

Możesz również polubić…