Nowości

Wielki finał biegów dzieci z gwiazdami sportu. Czy w Bydgoszczy padnie rekord frekwencji?

Już we wtorek 19 września na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy odbędzie się finał 7. edycji cyklu Kubuś Waterrr Run, w którym gwiazdy sportu biegają ramię w ramię z uczniami szkół podstawowych, by wspólnie promować aktywność fizyczną wśród najmłodszych.

Bydgoszcz jest szóstym i ostatnim przystankiem na trasie tegorocznej edycji. W czerwcu ze sportowcami bawili się uczniowie ze Szczecina, Warszawy, Krakowa i Bielska-Białej. Po wakacjach Waterrr Run zawitał do Łodzi. Bydgoszcz została wybrana na miejsce wielkiego finału nieprzypadkowo. – Zainteresowanie naszą imprezą potwierdza, że jedziemy do lekkoatletycznej stolicy Polski – podkreśla Paweł Januszewski, kiedyś znakomity lekkoatleta i mistrz Europy w biegu na 400 metrów przez płotki, a dziś współorganizator cyklu. – To właśnie w Bydgoszczy przed rokiem padł rekord, kiedy w Waterrr Runie wzięło udział prawie tysiąc uczniów. Liczymy, że w tym roku ten wynik zostanie pobity.

Do tej pory w siódmej odsłonie biegowego cyklu wzięło udział już blisko 4 tysiące uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych. Wspólnie z nimi aktywność fizyczną promowały gwiazdy polskiego sportu: Monika Pyrek, Adrianna Palka, Paweł Korzeniowski, Krzysztof Kosedowski, Michał Kościuszko, Marcin Nowak czy Artur Partyka.

W Bydgoszczy oprócz Pawła Januszewskiego dzieciom towarzyszyć będzie Sebastian Chmara, były siedmioboista, który zdobywał dla Polski złote medale halowych mistrzostw świata i Europy w lekkoatletyce. – Ze swojego dzieciństwa doskonale pamiętam spotkanie z panem Marianem Woroninem, wówczas rekordzistą Europy na 100 metrów, który bardzo mnie zainspirował – wspomina Januszewski. – Dla wielu uczniów udział w naszej imprezie to pierwsza styczność ze stadionem, bieżnią czy płotkami. To także pierwsze medale, które pamięta się przez całe życie. Widzimy ich pozytywne zdziwienie, kiedy okazuje się, że zawody nie muszą oznaczać monotonnego biegania w kółko, a mogą być fajną i dynamiczną zabawą.

Punktem kulminacyjnym każdej imprezy jest rozgrywany na dystansie jednego kilometra bieg integracyjny z udziałem wszystkich uczestników: dzieci, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gwiazd sportu. To konkurencja, w której nie mierzy się czasu, a zwycięzcami są wszyscy biegacze, którym przyświeca wspólny cel: pokazać, że aktywność fizyczna to nie tylko zdrowy, ale i przyjemny sposób na spędzanie wolnego czasu. – Oczywiście sport opiera się na rywalizacji, ale dla dzieci musi być zabawą podaną w łatwej do przyswojenia formie – przekonuje Januszewski. – Tylko w ten sposób aktywność stanie się dla nich przyjemnym nawykiem. Po biegu integracyjnym odbywają się zresztą sprinty, biegi przez płotki i sztafety, w których są już naprawdę wielkie emocje.

W przerwie między sportowymi zmaganiami dzieci spędzają czas w strefach zabaw lub podziwiają występy artystyczne na specjalnie zaaranżowanej scenie. Po każdej z rozgrywanych konkurencji uczestnicy otrzymują nagrody: medal, pamiątkową koszulkę, owoce, a także butelkę wzbogaconej witaminami wody smakowej Kubuś Waterrr Sport, która została przygotowana z myślą o potrzebach najmłodszych konsumentów i idealnie sprawdza się na treningu czy właśnie podczas aktywnej zabawy.

Organizatorem istniejącego od 2011 roku cyklu jest Fundacja Wychowanie przez Sport, a głównym sponsorem od 4 lat – marka Kubuś. We wszystkich zorganizowanych do tej pory biegach bawiło się już prawie 55 tysięcy dzieci. Cykl jest częścią kampanii „Rusz się z Kubusiem!”, w ramach której lider w kategorii soków i napojów dla dzieci oraz musów i wody smakowej wraz z ambasadorami Kamilem Grosickim, Kamilem Glikiem, Michałem Pazdanem oraz Bartoszem Kapustką promuje aktywność fizyczną wśród dzieci.

W sportowych zmaganiach na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 weźmie udział blisko tysiąc uczniów i uczennic z bydgoskich podstawówek. Aktywna zabawa rozpocznie się we wtorek o g. 9.00 i potrwa przynajmniej do godz. 12.45.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie internetowej www.sportgeneracja.pl.

Możesz również polubić…