Nowości

Darmowa kawa dla dbających o środowisko z okazji Dnia Kawy w Starbucks

W tym roku już po raz szósty obchodzimy światowe święto wszystkich kawoszy. Z tej okazji każdy, kto 1.10.2021 odwiedzi kawiarnie Starbucks z własnym kubkiem wielokrotnego użytku, będzie mógł za darmo spróbować kawy przelewowej Pike Place. Sieć kawiarni zachęca do dbania o planetę nie tylko od święta, między innymi wprowadzając do sprzedaży wyjątkowe wielorazowe kubki Circular Cup, stworzone z… recyklingowanych, jednorazowych kubków po kawie!

Kawowa klasyka

Niektórym, a zwłaszcza osobom, które nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez tego wyjątkowego napoju, może być trudno uwierzyć, że kawa pojawiła się w Europie dopiero w XVI wieku. Międzynarodowa Organizacja Kawy (ICO – International Coffee Organization) ogłosiła 1 października 2015 roku pierwszym w historii Międzynarodowym Dniem Kawy. To święto jest  doskonałą okazją, żeby przystanąć na chwilę i cieszyć zmysły filiżanką małej czarnej. Dla tych kawoszy, którym bliski jest także los naszej planety, marka Starbucks przygotowała specjalny prezent z okazji Dnia Kawy.

Darmowa kawa w trosce o środowisko

Starbucks, który w tym roku świętuje swoje 50. lecie, od początku swojej działalności skupia się na prowadzeniu biznesu w sposób odpowiedzialny ekologicznie. Jako firma skupująca 3% kawy uprawianej na świecie, marka zobowiązała się do etycznego jej pozyskiwania, co oznacza nie tylko wysokie normy jakości produktu czy dbałość o uczciwe i godne warunki pracy plantatorów, ale także najwyższe normy środowiskowe w zakresie gospodarowania odpadami, oszczędność wody i energii, czy dbałość o bioróżnorodność. W celu zachęcenia Gości do podejmowania wyborów dobrych dla naszej planety, od początku swojej działalności na naszym rynku Starbucks oferuje zniżkę dla osób, które przychodzą do kawiarni z własnym kubkiem. Dzięki tej inicjatywie, z roku na rok rośnie w Polsce liczba miłośników tego proekologicznego rozwiązania. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kawy na Gości, którzy 1. października odwiedzą kawiarnie Starbucks z własnym kubkiem wielokrotnego użytku, czekać będzie darmowa porcja łagodnej, etycznie pozyskiwanej kawy przelewowej Pike Place Roast w rozmiarze Tall. Ta wyjątkowa mieszanka powstała na cześć pierwszej kawiarni Starbucks, otwartej w 1971 roku w Seattle, charakteryzuje się delikatnym aromatem oraz nutami czekolady i prażonych orzeszków, które doceni każdy kawosz. Jak każda kawa dostępna w ofercie Starbucks, składa się wyłącznie z najlepszej jakości ziaren Arabica, którym zawdzięczamy jej głęboki, złożony smak.

Starbucks Circular Cup

Promowanie zachowań proekologicznych to nie jedyna inicjatywa na rzecz planety, w jaką angażuje się Starbucks. W kawiarniach na terenie naszego kraju znajdują się specjalne kosze wypełnione paczkami zużytych fusów kawowych, które każdy może za darmo odebrać, a następnie wykorzystać do domowej pielęgnacji czy nawożenia kwiatów. W ubiegłym roku marka w Polsce nawiązała także współpracę z Ecobean, polskim startupem, z którym wspólnie pracuje nad możliwością recyklingu zużytych fusów kawowych pochodzących z kawiarni. Oprócz zachęcania do kupowania kawy na wynos we własnych pojemnikach, Starbucks stworzył wyjątkowy Circular Cup – kubek wielokrotnego użytku produkowany z poddanych recyklingowi jednorazowych kubków! Co więcej, technologia, w której powstaje Circular Cup, umożliwia ponowne poddanie go recyklingowi i nadanie mu kolejnego życia. Dlatego chwytajmy w dłoń wielorazowe kubki i cieszmy się kawą przyjaźniejszą dla środowiska nie tylko w Dniu Kawy!

Możesz również polubić…