Na zdrowie

Jak przygotować swój organizm na lato?

Wysokie temperatury, słońce i wypoczynek – z tym najbardziej kojarzy nam się lato. Pogoda pozwala na podjęcie wielu różnych aktywności takich jak bieganie, opalanie, czy długie spacery w pięknej scenerii. Jest to jeszcze lepsza okazja do tego, by odpowiednio zadbać o siebie. Jak poprawić nasze zdrowie i wygląd jednocześnie? Już podpowiadamy!

Nawadniaj się i jedz zdrowiej

Nawadnianie jest szczególnie ważne latem. Dzięki częstym upałom nasz organizm traci wodę szybciej niż zazwyczaj, dlatego powinniśmy dopilnować, aby pić odpowiednio dużo płynów. Normalnie zalecane jest picie 2 litrów wody, ale w wyniku wysokich temperatur ilość ta wzrasta do nawet 3 litrów dziennie. Zaniżenie tej wartości może powodować wiele przykrych konsekwencji, od zawrotów głowy do udaru cieplnego. Równie ważną kwestią jest nasza dieta. Dzięki upałom nasz apetyt jest stanowczo niższy niż np. zimą, jednak to nie zwalnia nas z tego, by jeść zdrowo. Przede wszystkim warto wprowadzić do diety dużo warzyw i owoców. Na przykład arbuz czy ogórek jednocześnie będzie gasił nasze pragnienie. Ponadto większość warzyw ma masę witamin i minerałów, które korzystnie wpłyną nasz nasze samopoczucie i zdrowie.

Aktywność, relaks i sen – klucze do piękna i dobrego samopoczucia

Latem warto wykorzystać piękną pogodę, która daje nam wiele możliwości. Przede wszystkim aktywność fizyczna jest dużo przyjemniejsza w plenerze. Wcale nie potrzebujemy do tego specjalistycznego sprzętu i ogromnego mieszkania. Jeżeli nigdy wcześniej nie ćwiczyłeś, to warto zacząć od dłuższych spacerów, które pomogą w rozruszaniu organizmu, a jeżeli uprawiałeś jakąkolwiek aktywność, to polecamy zacząć biegać, na początku najlepiej na krótkich dystansach np. po 3 km. Dzięki takiemu działaniu nie tylko dbamy o nasze zdrowie, ale też wzmacniamy mięśnie i łatwiej nam utrzymać szczupłą sylwetkę.

Należy również pamiętać, że relaks jest równie ważny. Każdy organizm potrzebuje czasu na regenerację. Dlatego polecamy raz dziennie poświęcić na to choć pół godziny – wziąć książkę i poczytać na miękkiej kanapie, w towarzystwie mrożonej herbaty. To naprawdę wystarczy, by poczuć sie lepiej i zapomnieć o troskach codziennego życia. Jeśli już mowa o odpoczynku, to nie możemy zapominać o odpowiedniej ilości snu! To podczas niego regulują się wszystkie procesy w ciele, dzięki czemu później możemy przystąpić do wszystkich uwielbianych przez nas aktywności. Pamiętajmy, że statystycznie dorosły człowiek powinien spać 8 godzin dziennie. Jeśli śpicie dużo mniej w ciągu doby – postarajcie się stopniowo wydłużyć ten czas.

Suplementacja – dodatkowa pomoc latem

Istnieje sposób, by jeszcze bardziej wspomóc swój organizm latem, by cieszyć się pełnią zdrowia i dobrego wyglądu. Jest nią oczywiście odpowiednia suplementacja. Idealnie sprawdzi się Collagen marki DuoLife. Dlaczego? Wysoka zawartość kolagenu morskiego, który jest najlepiej przyswajalnym rodzajem kolagenu, pomoże nie tylko w utrzymaniu idealnej kondycji skóry, włosów i paznokci, ale również będzie zapobiegał odwodnieniu. Jest to związane ze wspieraniem funkcji barierowej skóry dzięki czemu człowiek wolniej pozbywa się wody z organizmu. W efekcie czego nasza skóra jest nawilżona i piękna, a organizm dobrze nawdodniony. Dodatkowo kolagen doskonale wpływa na kości i stawy. Dzięki wspieraniu procesu odnowy komórek, poprawia ich funkcjonowanie. Świetnie też wspomaga gojenie się ran i przyspiesza rekonwalescencję po urazach mechanicznych. Collagen marki DuoLife dostarczy nam także ogromną ilość witamin, antyoksydantów i krzemionki. Dzięki ekstraktowi z aceroli zaspokoimy większą część dziennego zapotrzebowania na witaminę C, a ekstrakty z pokrzywy i pędów z bambusa dostarczą nam sporą dawkę krzemionki, która dodatkowo pomaga wchłonąć jeszcze większą ilość kolagenu z preparatu. Warto wspomnieć również o dużej zawartości puree z mango, która pozwoli na pokrycie prawie pełnego zapotrzebowania na witaminę A, idealnie wpływa na skórę i wzrok, oraz sprawia, że Collagen jest pyszny!

Okres letni jest jednym z najbardziej wyczekiwanych w całym roku. Piękna słoneczna pogoda i wysokie temperatury pozwalają nie tylko na ubranie bluzek z krótkim rękawkiem i spodenek, ale stwarza wiele innych możliwości. Warto więc nie tracić czasu na letnie niedogodności i zadbać o siebie już teraz.

Możesz również polubić…