Nowości

Kosmetyki 2 w 1, czyli więcej niż ochrona przeciwsłoneczna

Potrzebujemy słońca, by wzmocnić organizm i poprawić nastrój, jednak nierozważne korzystanie z promieni słonecznych może przynieść więcej szkody niż pożytku. Nie zawsze pamiętamy o odpowiedniej fotoprotekcji, nad kremy z filtrem przedkładając pielęgnację przeciwstarzeniową czy korygujący makijaż. Dzięki wielofunkcyjnym kosmetykom, łączącym ochronę przeciwsłoneczną z codzienną pielęgnacją, nie będziemy musiały już wybierać między bezpieczeństwem a urodą.

Promienie słoneczne są źródłem wzmacniającej układ odpornościowy witaminy D, dzięki nim rośnie też w organizmie poziom serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Dlatego chcemy korzystać ze słońca, ile się da – czasem zapominając o jego szkodliwym wpływie. Organizm człowieka posiada naturalny mechanizm obronny przed promieniowaniem słonecznym, choć nie możemy na nim w pełni polegać. Funkcję ochronną pełni melanina, która blokuje słońcu dostęp do głębszych warstw skóry, pochłaniając i odbijając promienie UV. Jednocześnie, podczas tego procesu, ilość melaniny się zwiększa, czego widocznym efektem jest ciemniejszy kolor skóry, czyli opalenizna. Aby zachować zdrową skórę, niezbędne jest korzystanie z filtrów przeciwsłonecznych. Nie zawsze mamy na to czas i ochotę – zwłaszcza gdy za priorytet uznajemy inne potrzeby skóry lub makijaż, który nie zawsze współgra z kosmetykami przeciwsłonecznymi. W takich sytuacjach rozwiązaniem są produkty łączące funkcje ochronne z pielęgnacją.

Gdy perfekcyjny makijaż jest priorytetem

Czy można połączyć skuteczną ochronę z makijażem? Coraz częściej kosmetyki kolorowe zawierają filtry chroniące skórę przed słońcem. Zwykle jednak poziom ich ochrony jest raczej symboliczny – SPF 15 to za mało, by bez obaw wyjść na słońce. Photoderm Nude Touch to ochronny podkład mineralny z filtrem SPF 50, który zabezpiecza skórę przed promieniowaniem UV natychmiastowo i na długi czas, chroniąc jej biologiczne struktury i stymulując naturalne mechanizmy obronne. Podkład zapewnia matowe, lekko pudrowe wykończenie, nawilża skórę i redukuje niedoskonałości. Ma unikatową formułę – wodnistą, która po zetknięciu się ze skórą staje się aksamitna i pudrowa. Kosmetyk występuje w trzech odcieniach, dzięki czemu idealnie wyrównuje koloryt skóry.  Polecany osobom, które poszukują połączenia ochrony przeciwsłonecznej z podkładem w jednym produkcie.

Gdy obawiasz się przebarwień

Jeśli funkcjonowanie melaniny zostaje zaburzone, skóra zamiast równomiernie ciemnieć, zostaje naznaczona nieregularnymi i nieestetycznymi plamkami, które nie zawsze znikają wraz z końcem lata. Szczególnie narażone na takie przykre „pamiątki” są kobiety w okresie zmian hormonalnych, jak ciąża czy menopauza, przyjmujące leki fotouczulające i mające już w przeszłości problemy z przebarwieniami. Bezpieczeństwo korzystania ze słońca zapewniają kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym – im wyższy tym lepiej – które wspomagają naturalne mechanizmy obronne skóry przed szkodliwymi efektami działania promieniowania UV, jak Photoderm M marki Bioderma – krem z filtrem SPF 50, opracowany z myślą o kobietach borykających się z nadmierną pigmentacją (przebarwienia, melasma i maska ciążowa), działający zarówno na przyczynę powstawania przebarwień, jak i ich nawrotów. Krem nie tylko chroni przed słońcem, ale i tonuje koloryt, zapewniając gładką, zdrową skórę.

Jeśli często się czerwienisz

Wyjątkowo wrażliwa i cera naczynkowa charakteryzuje się płytko położonymi naczyniami krwionośnymi, zwykle prześwitującymi pod cienką skórą. Dla tego typu skóry kontakt ze słońcem oznacza silne zaczerwienienie i podrażnienie oraz trudne do zamaskowania pajączki. Krem tonujący Photoderm AR zawiera kompleks RosactivTM działa bezpośrednio na naczyniowo-śródbłonkowy czynnik wzrostu, który jest jednym z głównych mechanizmów powodujących rozszerzenie i osłabienie naczyń krwionośnych, dzięki czemu redukuje zaczerwienienia i zapobiega ich nawrotom, jednocześnie skutecznie chroni przed promieniami UVA i UVB, wygładza i wyrównuje koloryt.

Jeśli chcesz zachwycać opalonym ciałem

Naturalnie błyszcząca, złocista skóra dodaje urody i wygląda zdrowo. Ale czy opalanie może być bezpieczne? Ochrona przed słońcem nie wyklucza pięknej opalenizny – dzięki odpowiedniej fotoprotekcji można bezpiecznie nadać skórze złocisty odcień w krótkim czasie. Photoderm BRONZ Spray przyśpiesza powstawanie opalenizny, chroni przed promieniowaniem UVA i UVB i aktywuje naturalne procesy obronne skóry, chroniąc ją przed uszkodzeniem i zapobiegając procesom przedwczesnego starzenia. Pomaga uzyskać zdrową opaleniznę nawet skórze jasnej i wrażliwej. Nadaje się do stosowania na twarzy i ciele.

Photoderm NUDE Touch SPF 50+

Ochronny podkład mineralny z efektem nude

40 ml – cena sugerowana ok. 65 zł

Photoderm  M SPF 50+ UVA 38

Ochronny krem tonujący zapobiegający powstawaniu przebarwień: melasma, maska ciążowa

40 ml – cena sugerowana ok. 74 zł

Photoderm  AR SPF 50+

Krem tonujący do skóry z problemami naczynkowymi

30 ml – cena sugerowana ok. 69 zł

Photoderm BRONZ Spray SPF 30

Spray przyspieszający opalanie

200 ml – cena sugerowana ok. 98 zł

Możesz również polubić…